T.C. Siirt Valiliği

 

SİİRT'TE SİVİL SAVUNMA GÜNÜ KUTLANDI.

Ülke genelinde her yıl 28 Şubat tarihinde kutlanan "Sivil Savunma Günü" Siirt'te de çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Kutlama etkinlikleri çerçevesinde, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Sami Bozkurt ve kurum çalışanları, Siirt Valisi Ahmet Aydın’ı makamında ziyaret ederek, kutlama etkinlikleri hakkında bilgi verdi.

İl Afet ve Acil Durum Müdürü Sami Bozkurt, Kurumun yaptığı faaliyet ve çalışmalar ile   1-7 Mart tarihleri arasında yapılacak etkinlikler hakkında bilgi verdi.

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü çalışanlarının gününü  kutlayan Vali Aydın ise yaptığı konuşmada,“Doğal afetler önlenemez; ama afetlerin etkisi, yıkıcı sonuçları insan aklı ve emeğinin doğru kullanılması ile en aza indirilebilir. Allah kaza ve afet vermesin diyoruz. Ama her türlü duruma karşıda önceden de hazırlıklı olmak zorundayız.” dedi.

Sivil Savunma günü nedeniyle ilk ve ortaöğretim kurumları arasında düzenlenen Şiir, Resim ve Komposizyon yarışmalarında dereceye giren öğrenciler Vali Aydın tarafından ödülleri verildi.

Kabulde, Acil Afet Müdürü Sami Bozkurt, Vali Aydın’a  kuruma sağladığı desteklerden dolayı, çiçek ve bir plaket sundu.

SİVİL SAVUNMA TATBİKATI GERÇEĞİ ARATMADI.

Sivil Savunma Günü  kutlama etkinlikleri öğleden sonra da devam etti. Gün kapsamında düzenlenen bir tatbikat gerçeği aratmadı.

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından araç trafiğine kapalı Güres Caddesi üzerinde açılan çadırda, sivil savunmada kullanılan araç ve gereçler tanıtıldı.

Daha sonra Sancaklar İlköğretim Okulu'nda yangın tatbikatı gerçekleştirildi. Yangında üçüncü katta mahsur kalan ve dumandan etkilenen bir öğrenci İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü arama kurtarma ekibi teknisyenleri tarafından halatla aşağıya indirilerek kurtarıldı. Okul bahçesindeki yangın ise,Siirt Belediyesine bağlı İtfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

Vali Aydın,tatbikata katılan personeli tek tek kutladı. Afetlere karşı hazırlıklı olmak gerektiğini belirterek, bu tür tatbikatların önemine değindi.

Program, Sancaklar İlköğretim okulundaki öğrencilerin Vali Aydın’ a sevgi gösterisinde bulunmaları ile sona erdi.

Tatbikatı; İl Jandarma Komutanı Albay Feridün Yürekli, İl Müftüsü Faruk Arvas, bazı kurum ve okul müdürleri ile öğrenciler izledi.

 

T.C. Siirt Valiliği
DUYURULAR
T.C. Siirt Valiliği

siirtvaliliği
Siirt Valiliği Resmi Web sayfası.Hoş geldiniz.Her hakkı saklıdır.2013
T : 0 (484) 223 23 44 
W: www.siirt.gov.tr E: siirt@icisleri.gov.tr
ANASAYFA  HABERLER  DUYURULAR  RESMİ GAZETE  MEVZUAT  BİZE ULAŞIN 
su anda sitede 12 kisi geziyor