T.C. Siirt Valiliği

 

 

Siirt Valisi Ahmet Aydın, "Siirt’e Modern ve Avrupa Standartlarına uygun 400 yataklı yeni Devlet Hastanesi Kazandıracağız." dedi.

 

Siirt Valisi Ahmet Aydın sabahın erken saatlerinde, yapımı hızla devam eden 400 yataklı yeni Siirt Devlet hastanesi inşaat alanında denetim ve incelemelerde bulundu.

 

Buradaki yetkililerden bilgi alan Vali Aydın, "İlimizdeki mevcut devlet hastanesinin Siirt’e yetersiz geldiğini ifade ederek, “yeni 400 yataklı devlet hastanesinin %94’ lük kısmının tamamlandığını, Ocak ayı sonunda teslim alınacağını ve Şubat-2014 ‘te de halkımızın hizmetine sunacağını" belirtti.

 

Vatandaşlarımızın sağlığı her şeyden önce gelir diyen Vali Aydın, "Siirt halkı her şeyin en iyisine en güzeline layıktır. Modern ve Avrupa Standartlarına uygun 400 yataklı yeni Devlet Hastanemizin tamamlanmasıyla birlikte il merkezinde sağlık hizmetlerinde önemli bir rahatlama yaşanacaktır. Ben Kuzu gurubuna, ilgili arkadaşlarıma teşekkür ediyorum." diyerek sözlerini tamamladı.

 

Daha sonra Vali Aydın ve beraberindeki heyet, Hastane inşaat alanını gezdi.

 

Vali Aydın’ nın ziyaret programına, İl Sağlık Müdürü Erol Ömür Emre, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Muhammet Doğan, Kuzu gurubu adına TSO başkan vekili Özgür Çalapkulu eşlik etti.

 

 400 Yataklı Yeni Siirt Devlet hastanesi: 27.353 m2 alan üzerinde, 10 Ameliyathane, 6 Röntgen odası,13 kişiye aynı anda hizmet verecek Diyaliz odası,32 Yoğun bakım yatak sayısı,150 kişilik konferans salonu,50 Polikinlik, 5 adet Ultrasyon odası, ayrıca 350 araçlık otoparkıyla hizmet verecek.

 

 

 

T.C. Siirt Valiliği
DUYURULAR
T.C. Siirt Valiliği

siirtvaliliği
Siirt Valiliği Resmi Web sayfası.Hoş geldiniz.Her hakkı saklıdır.2013
T : 0 (484) 223 23 44 
W: www.siirt.gov.tr E: siirt@icisleri.gov.tr
ANASAYFA  HABERLER  DUYURULAR  RESMİ GAZETE  MEVZUAT  BİZE ULAŞIN 
su anda sitede 11 kisi geziyor